Статті

1 2

Відздобка - спосіб приготування здобного тіста

30.03.2017

Відздобка - це внесення здоби у вже майже готове тісто, тобто додавання масла, цукру, яєць чи інших продуктів після періоду тривалого бродіння тіста.

 

Відздобка це просто інша назва опари?

 

Ні, відздобка і опара це не одне і те ж саме, але ці способи приготування тіста використовуються з однією метою - створити в тісті більш комфортні умови для дріжджів...

 

детальніше...

Великодня паска - рекомендації професійного технолога

20.03.2017

Паска – святковий, здобний виріб з дріжджового тіста. За давньою традицією паска повинна бути високою, округлої форми.

 

Паска - один із символів відродження, оновлення і життя, тому багато господинь докладають особливих зусиль в приготуванні цього виробу, а рецепти передаються з покоління в покоління. Щоб паска вийшла смачною, пишною, довго не черствіла, важливі не тільки правильні, свіжі продукти, а й правильний душевний настрій, духовна підготовка, про яку найкраще зможуть розповісти священнослужителі.

 

Ми ж розкриємо деякі технологічні секрети приготування паски.

детальніше...

Закваска та бездріжджовий хліб

21.02.2017

Закваска є сумішшю молочнокислих бактерій і дріжджів в живильному середовищі, створеному на основі різних продуктів (в першу чергу, борошна). Ця суміш використовується для випічки або приготування інших продуктів на основі бродіння, наприклад, квасу.

 

Чи чули ви про шкоду дріжджів і особливу користь домашньої випічки на заквасках? У цій статті ми розповімо, що таке закваска, як її приготувати, і чому бездріжджової випічки «на заквасках» не існує. В кінці статті - бонус!

детальніше...

Безопарний спосіб у виготовленні випічки

14.02.2017

Що таке безопарний спосіб тістоведення?

 

Якщо тісто замішується відразу з усіх інгредієнтів згідно рецепту, і розстоюється (піднімається) протягом короткого часу - до 1,5 години, а потім з нього формують вироби і випікають, це і є безопарний (без застосування опари) спосіб.

 

Чому використовується такий спосіб?

 

Тісто без опари приготувати просто і швидко. Опара обов'язкова тільки для таких виробів, як паски і інші складнорецептурні вироби. Для звичайних, не дуже здобних булочок можна сміливо використовувати безопарний спосіб, оскількі якісні дріжджі (такі як Харківські) працюють настільки швидко і ефективно, що встигнуть в повній мірі розкрити смак і аромат і без опари.

детальніше...

Що таке опара, як її готувати і навіщо?

30.01.2017

Опара - це, по суті, «підготовче» тісто, перший етап в приготуванні здоби або хлібних виробів. У це тісто входять тільки борошно, дріжджі і молоко/вода, або інші рідкі інгредієнти (за рецептом).

 

Навіщо потрібна опара?

 

До складу солодкого, «важкого» тіста, яке ми, наприклад, робимо для паски, входить велика кількість цукру, яєць і масла. А цукор і жир створюють некомфортні для дріжджів умови, в яких дріжджі не можуть працювати на повну силу, і тісто не підніметься.

детальніше...
1 2