Статті

1 2

Безопарний спосіб у виготовленні випічки

14.02.2017

Що таке безопарний спосіб тістоведення?

 

Якщо тісто замішується відразу з усіх інгредієнтів згідно рецепту, і розстоюється (піднімається) протягом короткого часу - до 1,5 години, а потім з нього формують вироби і випікають, це і є безопарний (без застосування опари) спосіб.

 

Чому використовується такий спосіб?

 

Тісто без опари приготувати просто і швидко. Опара обов'язкова тільки для таких виробів, як паски і інші складнорецептурні вироби. Для звичайних, не дуже здобних булочок можна сміливо використовувати безопарний спосіб, оскількі якісні дріжджі (такі як Харківські) працюють настільки швидко і ефективно, що встигнуть в повній мірі розкрити смак і аромат і без опари.

детальніше...

Що таке опара, як її готувати і навіщо?

30.01.2017

Опара - це, по суті, «підготовче» тісто, перший етап в приготуванні здоби або хлібних виробів. У це тісто входять тільки борошно, дріжджі і молоко/вода, або інші рідкі інгредієнти (за рецептом).

 

Навіщо потрібна опара?

 

До складу солодкого, «важкого» тіста, яке ми, наприклад, робимо для паски, входить велика кількість цукру, яєць і масла. А цукор і жир створюють некомфортні для дріжджів умови, в яких дріжджі не можуть працювати на повну силу, і тісто не підніметься.

детальніше...

Скільки потрібно дріжджів для тіста?

27.01.2017

Найкраще рахувати кількість дріжджів відносно кількості борошна та залежно від виду тіста. Звичайне тісто (не здобне тісто, де мало цукру і небагато жирів), необхідно 3-5% дріжджів, тобто:

1 кг борошна – 30-50 г свіжих пресованих дріжджів. Отже, на 1 кг борошна можна сміливо використовувати цілу упаковку 42г Харківських дріжджів.

 

Про перерахунок сухих дріжджів на свіжі можна почитати тут.

 

Солодке, здобне тісто зі складною рецептурою...

детальніше...

Дріжджі - користь і тільки користь!

05.03.2014

Міфи про шкідливість хлібопекарських дріжджів

 

У тих, хто працює з хлібопекарськими дріжджами, знає технологію їх виготовлення і застосування, інформація про їх шкоду здоров'ю викликає подив. Адже дріжджі - найцінніше джерело білків, вітамінів, мікроелементів...

 

Однак, враховуючи появу на просторах Інтернету числених статей про шкідливість хлібопекарських дріжджів, ми вирішили розвіяти найбільш жахаючі міфи.

детальніше...

Найкращий рецепт для хлібопічки? Легко!

30.01.2014

Чому свіжі дріжджі кращі ніж сушені (сухі, швидкорозчинні),

або як перетворити ваш хліб на кулінарний шедевр

 

 

Хлібопічка – незамінний помічник для приготування вдома найрізноманітніших сортів хліба: білого, житнього, солодкого, сирного, томатного…

 

Але як знайти ідеальний рецепт? Щоб хліб завжди піднімався, мав спокусливий аромат і золотисту скоринку, танув у роті?

 

Як і все геніальне, секрет дуже простий: замініть сушені дріжджі пресованими! Чому саме пресовані дріжджі є кращими при випіканні хліба у домашніх умовах (для всіх режимів хлібопічки!), нам розказав професійний технолог хлібопечення.

детальніше...
1 2