Запитання/Вiдповiдi

  • Як перевірити якість борошна?

    Визначити якість борошна у домашніх умовах достатньо складно. Можна зробити пробну випічку, яка дозволить виявити якісні показники борошна.

    Однак, при купівлі ви можете перевірити борошно наступним чином: борошно повинно бути м’яким, при розтиранні між пальцями не повинно відчуватись крупинок. Колір – білий, з трохи кремовим відтінком, без грудочок та інших вкраплень. Вологість визначають набравши в руку трохи борошна та стиснувши його – якщо ви розтиснули руку, а борошно взялося грудочками – воно занадто вологе. Борошно повинно розсипатись навіть після стискання. Борошно, що має клейковину хорошої якості, утримує більше вологи, і виріб не розпливатиметься при випіканні.

  • Пиріжки завжди трохи підгорають знизу, але зверху не дуже зарум’янюються, і тісто всередині іноді залишається сируватим. Як уникнути підгоряння?

    Для того, щоб вироби не пригорали знизу, необхідно поставити в духовку на нижню полицю повну металеву ємкість з водою (наприклад, сковорідку без пластикових елементів). Щоб верхня скоринка була рум’яною, поставте лист з виробами вище.

    Дрібні вироби ставте в духовку при високій температурі (230-250˚С), великі пироги випікайте при температурі 180-200˚С протягом більш тривалого часу.

  • Я поставила опару, а вона не підходить. В чому причина і що тепер робити? Шкода витрачених продуктів...

    Причиною можуть бути неякісні або несвіжі дріжджі.

     

    Перш за все, необхідно користуватися тільки найякіснішими дріжджами – Харківськими, і звертати увагу на термін придатності. При замішуванні опари необхідно переконатися, що дріжджі свіжі, та «працюють» - для цього розвести їх у теплому молоці та додати дрібку цукру. Коли з’явиться пишна пінка – дріжджі готові, їх можна додавати в опару. Дріжджі краще вносити в два прийоми - 2/3 дати в опару, решту внести в тісто.

     

    Якщо опара не підходить, потрібно додати ще дріжджів та помістити посуд з тістом в тепле місце.

  • Яким повинно бути «правильне» повидло, щоб під час приготування пиріжків або пирога воно не витікало назовні?

    Повидло повинно бути густим та однорідним, з нього не повинна виділятись рідина (сироп), воно не має розтікатись. Якщо повидло витікає з пирога, необхідно додати в це повидло трохи крохмалю.

  • Паска вийшла несолодкою, хоч я і додавала цукру за рецептом. Як цього уникнути?

    Причиною може бути занадто тривале бродіння, «перекисання» тіста. Щоб тісто швидше підходило, необхідно створити сприятливі умови – поставити опару в тепле місце, без протягів та шуму.

     

    Але найголовніше – використовуйте «правильні» дріжджі для солодкого тіста – «Оптіма», які спеціально створені саме для солодких виробів, і не забиратимуть цукор з тіста.

  • Чому «падає» верх паски? Як цього уникнути?

    Пам'ятайте, що після того, як ви поставили форми з тістом випікатися, духовку не можна відкривати аж до моменту майже повної готовності виробів, інакше верх пасок може «впасти».

     

    Крім того, біля тіста для пасок не можна кричати, тим більше сваритися. Також дуже важливо не допускати протягів у приміщенні де підходять та випікаються паски – приміщення повинно бути теплим.

     

    І, нарешті, верх може «впасти», якщо борошно було неналежної якості – в такому випадку борошно потрібно поміняти, або замісити щільніше тісто (додати більше борошна).

  • Готова паска при розрізанні дуже кришиться, чому?

    Можливо, тісто було недостатньо вимішене. Вимішувати тісто необхідно щонайменше протягом години.

     

    Тісто повинно добре відходити від стінок посуду та не липнути до рук.

  • Паска дуже «тяжка», глевка і щільна. Що я зробив неправильно?

    Причина в тому, що дріжджам не дали належним чином розрихлити тісто, і відповідно останнє не пропеклося. Після вимішування необхідно дати тісту час на дозрівання – поставити на 1 годину в тепле місце.

     

    Об’єм тіста повинен збільшитись вдвічі, після чого його необхідно розкласти в форми, заповнюючи їх не більше ніж на 1/3 висоти. Тісто у формах повинне підійти до краю, і тоді форми можна ставити у духовку для випікання.

     

    Готовність виробу перевіряється дерев’яною паличкою. Якщо паска готова, паличка легко проткне виріб, і вийде сухою.

  • Як правильно зберігати готові паски, щоб вони залишалися якомога довше свіжими та смачними?

    Готові паски необхідно зберігати в сухому чистому посуді, накритими сухим рушником.